Strony wwwSklepy on‐linePozycjonowanie stron

Jak stworzyć skuteczną stroną internetową?

Strona internetowa, która ma największe szanse na powodzenie to taka, która jest przyjazna zarówno użytkownikom jak i algorytmom Google.

Takie połączenie zapewni wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania i jednocześnie wysoki współczynnik konwersji. Jednak jak osiągnąć takie połączenie?

Strona przyjazna dla użytkowników

Należy zaprojektować stronę internetową tak by odpowiadała potrzebom użytkowników. Dodatkowo powinna zapewniać im wrażenia, które zatrzymają ich uwagę na dłuższy czas. Przekłada się to na zwiększenie zaufania odbiorców do naszej strony internetowej oraz zwiększenie konwersji witryny. Bardzo ważnym atutem takiej optymalizacji jest to, że odpowiada ona również algorytmom wyszukiwarek.

Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Musimy wziąć pod uwagę, że coraz więcej użytkowników korzysta obecnie ze smartfonów i na nich otwiera strony internetowe. Dlatego niedostosowana czcionka, czy zły układ strony na telefonie może skutecznie zniechęcić internautów do odwiedzania i korzystania z naszej strony. Również Google zwraca uwagę na tę kwestię podczas pozycjonowania stron. Możemy sprawdzić, czy nasza strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych według Google dzięki Mobile‐Friendly Test w Google Search Console.

Dbałość o szybkie ładownie witryny

W Internecie zazwyczaj znajdziemy wiele konkurencyjnych stron, które również starają się jak najlepiej pozycjonować w wyszukiwarkach. Właśnie dlatego nie możemy pozwolić, aby firmowa strona internetowa zbyt długo się ładowała. Użytkownicy najpewniej przejdą wtedy do konkurencyjnej strony. Chcąc sprawdzić szybkość ładowania się naszej strony możemy skorzystać z PageSpeed Insights.

Wybór właściwych słów kluczowych

Chcąc przyciągnąć do swojej strony dużą liczbę odbiorców powinniśmy dobrać odpowiednie słowa kluczowe. Słowa kluczowe to frazy, które wyszukują nasi potencjalni klienci w internecie. To między innymi na ich podstawie Google pozycjonuje wyniki wyszukiwania.

Wartościowe treści

Nawet najlepszy dobór słów kluczowych nie przyniesie efektów, jeśli zawarta na stronie treść nie będzie atrakcyjna dla użytkowników. To co cenią użytkownicy to zwięzłe, krótkie i rzetelne informacje. Duże znaczenie ma również przejrzystość strony. Warto dodawać zdjęcia i ciekawe grafiki, które przyciągną uwagę internautów.

Kontakt

Napisz do nas

Biuro czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 18.00.

Wygląda ok!
Proszę wprowadzić poprawny adres e-mail.
Wygląda ok!
Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu.
Wygląda ok!
Proszę wprowadzić treść wiadomości.

* te pola są wymagane.

Adres

  • ABM STUDIO Norbert Morajda
  • ul. Kopernika 22,
  • 33-170 Tuchów

Dane do przelewów

  • ABM STUDIO Norbert Morajda
  • PL 8732577306
  • Santander Bank Polska
  • 10 1910 1048 2125 0787 8127 0001